MA Optics

NexusLab

Τρίτη, 7 Ιουλίου 2015

Αντίπαλοι και πρόγραμμα του ΑΚΟ Άρη για τη σεζόν 2015-2016

Το πρόγραμμα της αγωνιστικής περιόδου 2015-2016 και τους αντιπάλους του στη Β’ κατηγορία της Ένωσης Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Αττικής έμαθε ο ΑΚΟ Άρης Χολαργού. Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ της πόλης μας θα ξεκινήσει       το       νέο       της
«μαραθώνιο» την Τετάρτη 7 Οκτωβρίου από το κλειστό γυμναστήριο του Ρουφ, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Εστία Φιλίας, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 14 Οκτωβρίου, όταν οι «κιτρινόμαυρες» θα υποδεχτούν στο «Αντώνης Τρίτσης» το Μαρούσι. Την Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου, για την 8η αγωνιστική, ο ΑΚΟ Άρης θα αντιμετωπίσει στο κλειστό του Χολαργού το συμπολίτη ΑΣ Παπάγου, με το αντίστοιχο ματς του β’ γύρου στο «Σαλούν» να έχει προγραμματιστεί για την Τετάρτη 9 Μαρτίου 2016 και τη 19η αγωνιστική.

Πέρα από την Εστία Φιλίας, το Μαρούσι και τον ΑΣ Παπάγου, ο Άρης Χολαργού θα κοντραριστεί τη νέα σεζόν και με τους Άγιο Θωμά, Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας, Κουκουβάουνες, Τρίτωνα Αθηνών, Θρίαμβο Αθηνών, Δάφνη Δαφνίου, Εύνικο Άνω Λιοσίων και Τούφα Χαλανδρίου.

Αυτά στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑ, διότι οι επίσημες υποχρεώσεις του ΑΚΟ Άρη για τη νέα περίοδο ξεκινούν από την Τετάρτη 16 Σεπτεμβρίου, όταν οι παίκτριες των Γεωργουδάκη-Στρατίκη θα αντιμετωπίσουν σε μονή αναμέτρηση την Παλατιανή, στο κλειστό γυμναστήριο του Ιλίου, για την 1η αγωνιστική της α’ φάσης του Κυπέλλου ΕΣΚΑ.

Σε περίπτωση που ο σύλλογος της πόλης μας επικρατήσει της ομάδας της Γ’ κατηγορίας, θα προκριθεί στη 2η αγωνιστική της α’ φάσης (20/9/15), εκεί όπου θα κληθεί να υπερκεράσει, αυτή τη φορά εντός έδρας, το εμπόδιο του Πικερμίου, το οποίο αποτελεί επίσης μέλος της Γ’ ΕΣΚΑ.

Το αναλυτικό αγωνιστικό πρόγραμμα του ΑΚΟ Άρη Χολαργού σε Κύπελλο και πρωτάθλημα για τη σεζόν 2015-2016 έχει ως εξής:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2015-2016

Αγωνιστικό πρόγραμμα ΑΚΟ Άρη Χολαργού

Α’ Φάση

1η αγωνιστική (16/9/15 - Κλειστό Γυμναστήριο Ιλίου):

Παλατιανή - Άρης Χολαργού

2η αγωνιστική (Σε περίπτωση πρόκρισης από την 1η αγωνιστική - 20/9/15 - «Αντώνης Τρίτσης»):

Άρης Χολαργού - Πικέρμι

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2015-2016

Αγωνιστικό πρόγραμμα ΑΚΟ Άρη Χολαργού

1η αγωνιστική (7/10/15 - Κλειστό Ρουφ):

Εστία Φιλίας-Θησέας - Άρης Χολαργού

2η αγωνιστική (14/10/15 - «Αντώνης Τρίτσης»):

Άρης Χολαργού - Μαρούσι

3η αγωνιστική (21/10/15 - «Μιχάλης Μουρούτσος»):

Θρίαμβος Αθηνών - Άρης Χολαργού

4η αγωνιστική (4/11/15 - «Αντώνης Τρίτσης»):

Άρης Χολαργού - Κουκουβάουνες

5η αγωνιστική (11/11/15 - Κλειστό Γουδή):

Άγιος Θωμάς - Άρης Χολαργού

6η αγωνιστική (18/11/15 - «Αντώνης Τρίτσης»):

Άρης Χολαργού - Τρίτων Αθηνών

7η αγωνιστική (25/11/15 - «Χρήστος Αγγουράκης»):

Δάφνη Δαφνίου - Άρης Χολαργού

8η αγωνιστική (2/12/15 - «Αντώνης Τρίτσης»):

Άρης Χολαργού - Παπάγου

9η αγωνιστική (9/12/15 - «Στέλιος Καλαϊτζής»):

Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας - Άρης Χολαργού

10η αγωνιστική (16/12/15 - «Νίκος Πέρκιζας»):

Τούφα Χαλανδρίου - Άρης Χολαργού

11η αγωνιστική (13/1/16 - «Αντώνης Τρίτσης»):

Άρης Χολαργού - Εύνικος Άνω Λιοσίων

12η αγωνιστική (20/1/16 - «Αντώνης Τρίτσης»):

Άρης Χολαργού - Εστία Φιλίας-Θησέας

13η αγωνιστική (27/1/16 - Αγίου Θωμά):

Μαρούσι - Άρης Χολαργού

14η αγωνιστική (3/2/16 - «Αντώνης Τρίτσης»):

Άρης Χολαργού - Θρίαμβος Αθηνών

15η αγωνιστική (10/2/16 - Κλειστό Μεταμόρφωσης):

Κουκουβάουνες - Άρης Χολαργού

16η αγωνιστική (17/2/16 - «Αντώνης Τρίτσης»):

Άρης Χολαργού - Άγιος Θωμάς

17η αγωνιστική (24/2/16 - Κλειστό Αγίου Νικολάου Πατησίων):

Τρίτων Αθηνών - Άρης Χολαργού

18η αγωνιστική (2/3/16 - «Αντώνης Τρίτσης»):

Άρης Χολαργού - Δάφνη Δαφνίου

19η αγωνιστική (9/3/16 - Κλειστό Παπάγου):

Παπάγου - Άρης Χολαργού

20ή αγωνιστική (16/3/16 - «Αντώνης Τρίτσης»):

Άρης Χολαργού - Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας

21η αγωνιστική (23/3/16 - «Αντώνης Τρίτσης»):

Άρης Χολαργού - Τούφα Χαλανδρίου

22η αγωνιστική (30/3/16 - Κλειστό Άνω Λιοσίων):

Εύνικος Άνω Λιοσίων - Άρης Χολαργού