Βαθμός στο... 90’ για τον ΟΦΧ

Φωτό αρχείου
Σε ένα συναρπαστικό ματς το Σάββατο (17/10) στην Ηλιούπολη ο Όμιλος Φιλάθλων Χολαργού αναδείχτηκε ισόπαλος 3-3 με τον τοπικό Φωστήρα. Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣΑ και για δεύτερη διαδοχική εκτός έδρας αναμέτρηση οι παίκτες του Νίκου Νικολακόπουλου δεν κατάφεραν να γευτούν τη χαρά
της νίκης, σκορπώντας δύο ακόμη βαθμούς στη μάχη για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Ακόμη και ο πόντος της ισοπαλίας για τον ΟΦΧ ήρθε ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 90’, όταν ο Σπύρος Στεργιάκος πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ. Νωρίτερα, η ομάδα της πόλης μας είχε επιστρέψει από το εις βάρος της 2-0, μειώνοντας αρχικά με αυτογκόλ των γηπεδούχων στο 28’ και ισοφαρίζοντας στο αμέσως επόμενο λεπτό με τον αρχηγό Νίκο Σπυρόπουλο.

Η δεύτερη γκέλα στα τρία εκτός έδρας παιχνίδια που έχει δώσει μέχρι τώρα ο Χολαργός είχε ως αποτέλεσμα το άνοιγμα της διαφοράς από την κορυφή και τον Άγιο Ιερόθεο στους πέντε βαθμούς, κάτι που ωστόσο μπορεί να... μαζευτεί το ερχόμενο Σαββατοκύριακο, όταν για την 6η στροφή του πρωταθλήματος η «γαλάζια αρμάδα» υποδέχεται στο «Μαρκ Μαρσώ τη Διάνα Ηλιούπολης, με τους πρωτοπόρους να δοκιμάζονται στην Καισαριανή με αντίπαλο το Μικρασιατικό.

Απέναντι στο Φωστήρα Ηλιούπολης αγωνίστηκαν οι Απόστολος Καλαματιανός, Αλέξανδρος Καζάκος, Φάνης Κατσαρός, Νίκος Σπυρόπουλος, Σπύρος Στεργιάκος, Παναγιώτης Πλεμμένος, Βασίλης Τζέλης, Κώστας Χάλος, Νίκος Κετσετζόγλου, Μόδεστος Τασιούδης και Παναγιώτης Καζάκος, ενώ ως αλλαγή οι Σωκράτης Λυράς και Φίλιππος Χαρατσάρης.