«Μαρκ Μαρσώ»... πέντε αστέρων!

Φωτό αρχείου
Με πέντε τέρματα φιλοδώρησε την Ένωση Βοτανικού ο Όμιλος Φιλάθλων Χολαργού στο πρώτο παιχνίδι της χρονιάς στο «Μαρκ Μαρσώ». Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣΑ, οι παίκτες του Νίκου Νικολακόπουλου επιβλήθηκαν με το ευρύ 5-1 της ομάδας του κέντρου, επιστρέφοντας     άμεσα     στα
επιτυχή αποτελέσματα και μειώνοντας παράλληλα τη διαφορά τους από το Μικρασιατικό στον ένα βαθμό. Βέβαια, η αναμέτρηση έως και το 83ο λεπτό παρέμενε αμφίρροπη, αφού έως εκείνη τη στιγμή το σκορ βρισκόταν στο 2-1, για να ακολουθήσουν ωστόσο τρία γκολ μέσα σε πέντε λεπτά, τα οποία «κλείδωσαν» με εμφατικό τρόπο τη νίκη για το σύλλογο της πόλης μας. Νίκος Κετσετζόγλου στο 1ο και το 87ο λεπτό, Μόδεστος Τασιούδης στο 6ο, Σωκράτης Λυράς στο 84ο και Παναγιώτης Καζάκος στο 88ο λεπτό ήταν οι σκόρερ από πλευράς ΟΦΧ, ο οποίος την επόμενη αγωνιστική (5η) αντιμετωπίζει στην Ηλιούπολη τον τοπικό Φωστήρα.

Στο ματς του Σαββάτου (10/10) για το Χολαργό αγωνίστηκαν οι Απόστολος Καλαματιανός, Αλέξανδρος Καζάκος, Φάνης Κατσαρός, Νίκος Σπυρόπουλος, Σπύρος Στεργιάκος, Παναγιώτης Πλεμμένος, Βασίλης Τζέλης, Κώστας Χάλος, Νίκος Κετσετζόγλου, Μόδεστος Τασιούδης και Παναγιώτης Καζάκος, ενώ ως αλλαγή οι Γιώργος Ντζαβίδας, Σωκράτης Λυράς και Κώστας Ψάλλας.