Βρήκε... τοίχο στην Καισαριανή ο ΟΦΧ

Με μοιραίο αυτή τη φορά παίκτη τον αρχηγό του, Νίκο Σπυρόπουλο, ο Όμιλος Φιλάθλων Χολαργού γνώρισε την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣΑ. Στο «Μιχάλης Κρητικόπουλος» της Καισαριανής, οι παίκτες του Νίκου Νικολακόπουλου ηττήθηκαν με 3-2 από το Μικρασιατικό,    με   γκολ   που
σημειώθηκε στο 92ο της αναμέτρησης μετά από κομβικό «τσαφ» του Νίκου Σπυρόπουλου στην άμυνα και ενώ μόλις τρία λεπτά πιο πριν (89’) ο ίδιος παίκτης είχε ισοφαρίσει για τον ΟΦΧ σε 2-2. Η ομάδα της πόλης μας βρέθηκε τρεις φορές πίσω στο σκορ, για να καταφέρει να επανέλθει τις δύο από αυτές, στο 32’ με τον Παναγιώτη Καζάκο και στο 89’ με τον αρχηγό της, ωστόσο στις καθυστερήσεις το τρίτο γκολ των γηπεδούχων έμελλε να κρίνει οριστικά την τύχη του ματς.

Κάποια στιγμή θα ερχόταν και η πρώτη ήττα, αυτό όμως που πρέπει να σημειωθεί είναι ότι και φέτος τα ντέρμπι ξεκίνησαν με αρνητικό πρόσημο για τον ΟΦΧ, όταν και την περσινή περίοδο τα παιχνίδια κορυφής ήταν εκείνα που είχαν «πληγώσει», τόσο εντός όσο και εκτός έδρας, το σύλλογο του Χολαργού.

Την επόμενη αγωνιστική (4η), ακολουθεί η εντός έδρας αναμέτρηση με την Ένωση Βοτανικού.

Απέναντι στο Μικρασιατικό αγωνίστηκαν οι Δημήτρης Νικολάου, Αλέξανδρος Καζάκος, Φάνης Κατσαρός, Νίκος Σπυρόπουλος, Παναγιώτης Πλεμμένος, Λάμπρος Αναστασόπουλος, Κώστας Χάλος, Βασίλης Τζέλης, Νίκος Κετσετζόγλου, Μόδεστος Τασιούδης και Παναγιώτης Καζάκος, ενώ ως αλλαγή οι Σωκράτης Λυράς, Φίλιππος Χαρατσάρης και Γιώργος Ντζαβίδας.