Τρελό «διπλό» στο Ρουφ για τον ΑΠΟ Άρη!

Μετά την πρώτη νίκη στη Β’ ΕΠΣΑ, την Κυριακή (25/10) ήρθε και το πρώτο «διπλό» στην κατηγορία για το νεοφώτιστο ΑΠΟ Άρη Χολαργού. Και τι «διπλό»! Νίκη στο Ρουφ επί του μέχρι πρότινος δεύτερου στη βαθμολογία Κουκακίου με σκορ 1-3, με το δεύτερο «τρίποντο» στη σειρά να ανεβάζει την ομάδα του Χρήστου Βλάχου στους 8 πόντους, 4 πίσω από τις θέσεις ανόδου και 5 μακριά από εκείνες του υποβιβασμού. Για να φτάσουν μάλιστα στην επιτυχία οι «κιτρινόμαυροι» χρειάστηκε να πετύχουν και την ανατροπή, αφού βρέθηκαν να χάνουν από  το  8ο λεπτό  της  αναμέτρησης. Στο
35’ ο Ιάσονας Κρινής έφερε το ματς στα ίσια, με το 1-1 να αποτελεί και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη και μέχρι το 85ο λεπτό δεν άλλαξε κάτι, για να ακολουθήσει ένα χολαργιώτικο... τσουνάμι στο τελευταίο πεντάλεπτο του παιχνιδιού. Αρχικά με το Γιώργο Ιωαννίδη στο 86’ και στη συνέχεια με το Νίκο Οικονομόπουλο στο 90’, ο Άρης διαμόρφωσε με εκκωφαντικό τρόπο το τελικό και αναπάντεχο σκορ, δείχνοντας με τον τρόπο αυτό ότι, τουλάχιστον, ήρθε για να μείνει.

Την επόμενη αγωνιστική, για την ομάδα της πόλης μας ακολουθεί μία ακόμη μεγάλη πρόκληση, αφού το πρόγραμμα της 6ης στροφής του πρωταθλήματος περιλαμβάνει το εντός έδρας ντέρμπι με την αήττητη και πρωτοπόρο του βαθμολογικού πίνακα, Άμιλλα Περιστερίου. Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για το μεσημέρι (15:00) της Κυριακής (1/11) στο Νταμάρι.

Απέναντι στο Κουκάκι αγωνίστηκαν οι Παναγιώτης Κατσίκας, Φίλιππος Κρινής, Αλέξανδρος Λιάγκουρας, Άγγελος Παπαλουκάς, Άγγελος Καραβοκύρης, Γιάννης Τσίτσος, Βασίλης Μπίλλης, Χαράλαμπος Ντουρμετάκης, Ιάσονας Κρινής, Γιώργος Τσίρος και Γιώργος Ιωαννίδης, ενώ ως αλλαγή οι Μπάμπης Καραθανάσης, Νίκος Οικονομόπουλος και Κώστας Μπαλαχτσής.