«Μπαλωθιά» του Εργοτέλη στο Χολαργό

Δεν τα κατάφερε την Κυριακή (22/11) ο ΚΟ Χολαργού απέναντι στον Εργοτέλη, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα με σκορ 71-73, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής. Οι παίκτες του Νίκου Χατζηπανηγύρη συνήλθαν από το άσχημο πρώτο δεκάλεπτο   και    βρέθηκαν    να
προηγούνται στο ημίχρονο του αγώνα με 36-30. Και ενώ φαινόταν ότι ήλεγχαν το παιχνίδι, ο Εργοτέλης, βασιζόμενος στην άμυνά του και εκμεταλλευόμενος τα λάθη των παικτών του Χολαργού, γύρισε το ματς και προηγήθηκε δύο λεπτά πριν το φινάλε με 65-71. Στην ύστατη προσπάθεια του Χολαργού να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα, οι Κρητικοί είχαν την απαραίτητη ψυχραιμία και διατήρησαν το προβάδισμα.

Στο ημίχρονο της αναμέτρησης παρουσιάστηκε ο «Μεγάλος Χορηγός» της ομάδας του Καλαθοσφαιρικού Ομίλου Χολαργού για τη σεζόν 2015-16, που δεν είναι άλλος από τα Φροντιστήρια Ορόσημο Παπάγου-Χολαργού.

Επόμενος αγώνας για τον ΚΟΧ, στη Νέα Σμύρνη, με τον ιστορικό Πανιώνιο, την Κυριακή 29/11.

ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 71-73 (13-21, 36-30, 54-50, 71-73)

ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Νίκος Χατζηπανηγύρης): Γιάννης Τσουβελεκάκης, Γιώργος Λάππας 9 (2), Βαγγέλης Δρόσος, Γρηγόρης Παππάς 2, Θοδωρής Αγόρης 6 (2), Τάσος Καρτέρης 14 (4), Κώστας Μουμπάρακ 8, Πέτρος Καραμπάς 21 (1), Θανάσης Γραμματίκας, Μάκης Κιαπέκος 2, Νίκος Μπουργανός, Δημήτρης Γιανναλέτσος 9.