«Λύγισε» από τον «Ιστορικό» ο ΚΟΧ

Δεν τα κατάφερε τη Δευτέρα (30/11) ο Καλαθοσφαιρικός Όμιλος Χολαργού στη Νέα Σμύρνη, γνωρίζοντας την ήττα με 80-65 από τον Πανιώνιο, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής. Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ μέχρι το      τέλος       του       πρώτου
ημιχρόνου, με τον Πανιώνιο να προηγείται τελικά στην ανάπαυλα με 38-34. Οι λύσεις από τον πάγκο των Νεοσμυρνιωτών και τα φάουλ που φορτώθηκαν οι παίκτες του Χολαργού έγειραν την πλάστιγγα υπέρ των γηπεδούχων. Η τελική διαφορά των 15 πόντων διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά και σίγουρα δεν αντικατοπτρίζει τη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων. Επόμενος αγώνας για τον ΚΟΧ, στο κλειστό «Αντώνης Τρίτσης», με αντίπαλο τον Αμύντα, την ερχόμενη Κυριακή, 6 Δεκεμβρίου, στις 17:00.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 80-65 (18-17, 38-34, 54-49, 80-65)

ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Νίκος Χατζηπανηγύρης): Γιάννης Τσουβελεκάκης, Γιώργος Λάππας 10, Βαγγέλης Δρόσος 2, Γρηγόρης Παππάς 3, Θοδωρής Αγόρης 5 (1), Τάσος Καρτέρης 6 (2), Κώστας Μουμπάρακ 5, Πέτρος Καραμπάς 9 (1), Θανάσης Γραμματίκας 9 (2), Μάκης Κιαπέκος 4, Δημήτρης Γιανναλέτσος 12.