Έντεκα μετάλλια στα «Δήλεια» για το ΓΑΣΧ

Με πολλά μετάλλια και σημαντικές επιδόσεις επέστρεψε από τη Μύκονο η αποστολή του τμήματος στίβου του Γυμναστικού Αθλητικού Συλλόγου Χολαργού, όπου για τρίτη συνεχόμενη χρονιά έλαβε μέρος στους αγώνες με την επωνυμία «Δήλεια» (15-16/10). Η     αποστολή      του      ΓΑΣΧ,
αποτελούμενη από 61 αθλητές και αθλήτριες και άλλους τόσους συνοδούς (προπονητές, παράγοντες, γονείς), ήταν η πολυπληθέστερη στους φετινούς αγώνες. Όλοι οι αθλητές μόλις που ξεκίνησαν την περίοδο προετοιμασίας τους για τη νέα αγωνιστική χρονιά και η αγωνιστικότητά τους κρίθηκε επιτυχημένη, παρόλο που οι συνθήκες δεν ήταν και οι καλύτερες λόγω του ισχυρού αέρα που επικρατούσε το διήμερο των αγώνων. Σημαντικές επιτυχίες, λοιπόν, για τους Χολαργιώτες αθλητές στη Μύκονο, που κατέκτησαν 11 μετάλλια σε όλες τις κατηγορίες.

Αναλυτικά:

Τα αναλυτικά αποτελέσματα των αγώνων μπορείτε να τα βρείτε εδώ:

ΤΡΙΑΘΛΟΝ-ΣΧΟΙΝΙΑΣ 16/10/2016
Sprint triathlon - 0.750km Swim - 20.000km Bike - 5.000km Run

2η θέση για την Ρέα Θεοφιλίδου στο τρίαθλο στο Σχοινιά με συνολικό χρόνο 1.40’.23’’ και επιμέρους χρονομέτρηση 17΄40΄΄ στα 750μ. κολύμβησης, 55΄15΄΄ στα 23χλμ ποδηλασίας και 23΄42΄΄ στα 5χλμ τρεξίματος.

Στο ομαδικό στην κατηγορία ανδρών 9η θέση ανάμεσα σε 35 ομάδες για τους Κόκκινο Μενάλαο με 16΄50΄΄ στα 750μ. κολύμβησης, 45΄10΄΄ στα 23χλμ ποδηλασίας με τον Βασήλα Στέλιο και 17΄33΄΄ στα 5χλμ τρεξίματος από τον Ευτύχη Μεσολωρά.

ΠΑΡΝΗΘΑ 16/10/2016

Δεύτερος αγώνας προετοιμασίας για τον Γιώργο Μούκα στην Πάρνηθα στα 10χλμ που με επίδοση 44΄09 κέρδισε την πρώτη θέση μεταξύ 139 συμμετεχόντων.