Φουλ για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα η Κατερίνα Παγουλάτου!

Τη συμμετοχή της στον αγώνα κριτήριο για την επιλογή για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ατομικού Νεανίδων Ρυθμικής Γυμναστικής εξασφάλισε η αθλήτρια του Γυμναστικού Αθλητικού Συλλόγου Χολαργού (ΓΑΣΧ).

Με μεγάλη συμμετοχή αθλητριών από όλους τους συλλόγους πραγματοποιήθηκε το διήμερο 13-14 Απριλίου στο Παλαιό Φάληρο το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων Ρυθμικής Γυμναστικής.

Ο ΓΑΣ Χολαργού συμμετείχε με τις Αγγελική Καραγιάννη, Δήμητρα Καραγιάννη, Χαρίκλεια Κεφάλα, Κατερίνα Παγουλάτου και Γαρυφαλλιά Σιδηρόγλου και κατέκτησε την 6η θέση στο Σύνθετο Ομαδικό.

Στο Ατομικό, η Κατερίνα Παγουλάτου πέρασε στον τελικό της κορδέλας και κατέκτησε την 7η θέση. Ταυτόχρονα, η συγκεκριμένη αθλήτρια, αφού είχε σε δύο τουλάχιστον όργανα θέση στην πρώτη δεκάδα, κέρδισε και τη συμμετοχή της στον αγώνα κριτήριο για την επιλογή για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ατομικού Νεανίδων 2018, που θα γίνει τη Δευτέρα 30 Απριλίου.

Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια και τις προπονήτριές τους και καλή επιτυχία στην Κατερίνα!